Share
ADM M8

Martxoaren 8ko greba feministan parte hartzeko deia egiten dugu. Mobilizazioak

Administrazioa 2019/03/06

LAB Zerbitzu Publikotik greban eta martxoaren 8an, goizez nahiz arratsaldez, Komunitate osoan zehar antolatu diren ekitaldietan parte hartzeko deia luzatzen dugu:

Goizez, Iruñerrian:

GAZTELU PLAZA: 12:00etan elkarretaratzea Gaztelu Plazan.

ANTSOAIN: 12:00etan elkarretaratzea Lapurbide plazan.
ARROSADIA: 12:00etan elkarretaratzea Alfredo Florista plazan.
ATARRABIA: 12:00etan manifestazioa Udaletxe plazatik abiatuta.
AZPILAGAÑA: 12:00etan elkarretaratzea Manuel Turrillas plazan.
BARAÑAIN: 12:00etan elkarretaratzea Udaletxe plazan.
BERRIOZAR: 10:30ean elkarretaratzea Euskal Herria plazan.
BURLATA: 12:00etan elkarretaratzea Parrita plazan.
DONIBANE: 12:00etan ekitaldia Azuelo plazan.
ERROTXAPEA: 11:30ean elkarretaratzea Karbonillan.
ITURRAMA: 12:00etan elkarretaratzea Bulebarrean.
MENDILLORRI: 12:00etan elkarretaratzea Antzara plazan.
SANDUZELAI: 12:00etan elkarretaratzea Sanduzelai plazan.
TXANTREA: 11:30ean giza katea Erloju Laranjan.
UHARTE: 12:00etan elkarretaratzea San Juan plazan.
ZIZUR NAGUSIA: 12:00etan elkarretaratzea Kultur Etxearen aurrean.

Goizez, beste herri batzuetan:

AGOITZ: 12:00etan manifestazioa Merkatuta plazatik abiatuta.
ALTSASU: 12:00etan manifestazioa zahar etxeetatik poligonora.
ANDOSILLA: 12:00etan emakumeen* vermut autogestionatua.
ARANGUREN ibarra: 12:30ean elkarretaratzea Mutiloa plazan.
ARBIZU: 12:30 ean elkarretaratzea zubiyen.
ARESO: 11:45ean zutabea Leitzako biribilguneraino.
BASABURUA: 12:00etan mosaiko feminista Oihanzabal eskolan.
BERA: 12:00etan emakatea Altzateko plazan.
CASTEJÓN: 12:00etan txupinazoa Plaza Circularrean.
ELIZONDO: 12:00etan emakatea plazan.
ETXALAR: 12:00etan elkarretaratzea Herriko Plazan.
ETXARRI-ARANATZ: 12:00etan elkarretaratzea Herriko Plazan.
GARES: 12:00etan elkarretaratzea plazan.
IRUNBERRI: 12:00etan plazak bete Foruen Plazan.
LARRAINTZAR: 12:00etan elkarretaratzea Larraintzarko Bentan.
LEITZA: 12:00etan elkarretaratzea biribilgunean.
LESAKA: 12:00etan emakatea Koxkontako bidean.
LIZARRA: 12:00etan manifestazioa Koroatze plazan.
MALERREKA-BERTIZARANA: 12:00etan emakatea eskolako biribilgunean.
MENDAVIA: 13:00ean elkarretaratzea Udaletxe Plazan.
TAFALLA: 12:00etan elkarretaratzea Nafarroako plazan.
TUTERA: 12:00etan manifestazioa Padre Lasa plazatik abiatuta.
URDAZUBI: 09:30ean autodefentsa feminista kiroldegian.
ZANGOZA: 11:30 concentración en la Prau.
ZARAITZU-ERRONKARI: 11:15ean kotxe-karabana Burgitik Uztarrozera.
13:30ean elkarretaratzea en Uztarrozen.
ZUGARRAMURDI: 12:00etan emakatea Herriko Plazan.

Arrratsaldez, Iruñerrian:

IRUÑEA 19:00etan manifestazioa Golemetatik abiatuta

ANTSOAIN: 17:30ean zutabea Euskal Herria plazatik abiatuta.
ATARRABIA: 17:30ean zutabea Udaletxe Plazatik abiatuta.
BARAÑAIN: 18:20ean zutabea Udaletxe Plazatik abiatuta.
BERRIOZAR: 17:30ean zutabea Euskal Herria plazatik abiatuta.
BURLATA: 17:45ean zutabea Askas plazatik abiatuta.
DONIBANE: 18:30ean elkarretaratzea Azuelo plazan.
ERROTXAPEA: 18:00etan zutabea Karbonillatik abiatuta.
MENDILLORRI: 17:30ean zutabea Antzara plazatik abiatuta.
SANDUZELAI: 18:00etan zutabea O parketik abiatuta.
TXANTREA: 18:00etan elkarretaratzea Erloju Laranjan.
UHARTE: 17:00etan zutabea Arte Garaikidearen Zentrutik abiatuta.
ZIZUR NAGUSIA:15:30ean zutabea Correosetik abiatuta.

Arratsaldez, beste herri batzuetan:

AGOITZ: 17:30ean zutabea autobusaren markesinatik Iruñeara.
ALTSASU: 19:00etan eskualdeko manifestazioa Foruen Plazatik abiatuta.
ANDOSILLA: 18:30ean kazerolada-manifestazioa Jesús de Olivares plazatik abiatuta.
AZKOIEN: 19:30ean elkarretaratzea Principal plazan.
BASABURUA: 16:30ean zutabea Jauntsarastik Iruñera.
ELIZONDO: 19:00etan eskualdeko manifestazioa plazatik abiatuta.
BERA: 16:00etan zutabea, Lamoteneatik abiatuta, Elizondoko manifestaziora.
CASTEJÓN: 19:30ean erakusketa Museoan.
ETXALAR: 16:00etan zutabea, plazatik abiatuta, Elizondoko manifestaziora.
GARES: 19:00etan elkarretaratzea plazan.
IRUNBERRI: 16:00etan kotxe-karabana, Larraineneatik Iruñera.
LEITZA: 19:00etan manifestazioa.
LESAKA: 16:00etan zutabea, Lau Bloketatik abiatuta Elizondoko manifestaziora.
LIZARRA: 19:00etan ekitaldi nagusia Foruen Plazan.
MALERREKA-BERTIZARANA: 16:30ean kotxe karabana Elizondoko manifestaziora.
TAFALLA: 19:30ean Manifestazio zaratatsua Nafarroako Plazan.
TUTERA: 20:00etan elkarretaratzea Foruen Plazan.
URDAZUBI: 17:00etan elkarretaratzea Udaletxe Plazan.
ZANGOZA: 19:00etan akelarrea arkupeetan.

Hacemos un llamamiento a participar en la huelga feminista del 8 de marzo. Relación de movilizaciones

Administrazioa 2019/03/06

Desde LAB Servicios Públicos hacemos un llamamiento a participar en la huelga y en los actos que este 8 de marzo, tanto por la mañana como por la tarde, se celebrarán en toda la Comunidad:

Por la mañana en la Comarca de Pamplona:

PLAZA DEL CASTILLO: a las 12:00 concentración en la plaza del Castillo.

ANSOAIN: a las 12:00 concentración en la plaza Lapurbide.
AZPILAGAÑA: a las 12:00 concentración en la plaza Manuel Turrillas.
BARAÑAIN: a las 12:00 concentración en la Plaza del Ayuntamiento.
BERRIOZAR: a las 10:30 concentración en la plaza Euskal Herria.
BURLADA: a las 12:00 concentración en la plaza Parrita.
HUARTE: a las 12:00 concentración en la plaza San Juan.
ITURRAMA: a las 12:00 concentración en el Bulebard.
MENDILLORRI: a las 12:00 concentración en la plaza Antzara.
MILAGROSA: a las 12:00 concentración en la plaza Alfredo Florista.
ROCHAPEA: a las 11:30 concentración en la Carbonilla.
SAN JORGE: a las 12:00 concentración en la plaza Sanduzelai.
SAN JUAN: a las 12:00 acto en la plaza Azuelo.
TXANTREA: a las 11:30 cadena humana desde Erloju Laranja.
VILLAVA: a las 12:00 manifestación con inicio en la Plaza del Ayuntamiento.
ZIZUR MAYOR: a las 12:00 concentración delante de la Casa de Cultura.

Por la mañana en otras localidades:

ALSASUA: a las 12:00 manifestación desde los geriátricos al polígono.
ANDOSILLA: a las 12:00 vermut autogestionado de mujeres*.
AOIZ: a las 12:00 manifestación desde la Plaza del Mercado.
Valle de ARANGUREN: a las 12:30 concentración en la plaza Mutiloa.
ARBIZU: a las 12:30 concentración en zubiye.
ARESO: a las 11:45 columna hasta la rotonda de Leitza.
BASABURUA: a las 12:00 mosaico feminista en la escuela Oihanzabal.
BERA: a las 12:00 “emakatea” en la plaza de Altzate.
CASTEJÓN: a las 12:00 txupinazo en la Plaza Circular.
ELIZONDO: a las 12:00 “emakatea” en la plaza.
ESTELLA: a las 12:00 manifestación desde la Plaza de la Coronación.
ETXALAR: a las 12:00 concentración en Herriko Plaza.
ETXARRI-ARANATZ: a las 12:00 concentración en Herriko Plaza.
LUMBIER: a las 12:00 “plazak bete” en la Plaza de los Fueros.
LARRAINTZAR: a las 12:00 concentración en la Venta de Larraintzar.
LEITZA: a las 12:00 concentración en la rotonda.
LESAKA: a las 12:00 “emakatea” en Koxkontako bidea.
MALERREKA-BERTIZARANA: a las 12:00 “emakatea” en la rotonda de la escuela.
MENDAVIA: a las 13:00 concentración en la Plaza del Ayuntamiento.
PUENTE LA REINA: a las 12:00 concentración en la plaza.
SANGÜESA: a las 11:30 concentración en la Prau.
SALAZAR-RONCAL: a las 11:15 caravana de coches desde Burgui hasta Uztarroz.
TAFALLA: a las 12:00 concentración en la Plaza de Navarra.
TUDELA: a las 12:00 manifestación desde la plaza Padre Lasa.
URDAX: a las 09:30 autodefensa feminista en el polideportivo.
A las 13:30 concentración en Uztarroz.
ZUGARRAMURDI: a las 12:00 “emakatea” en Herriko Plaza.

Por la tarde en Iruñerria:

PAMPLONA a las 19:00h manifestación desde los Golem.

ANSOAIN: a las 17:30 columna desde la plaza Euskal Herria.
BARAÑAIN: a las 18:20 columna desde la Plaza del Ayuntamiento.
BERRIOZAR: a las 17:30 columna desde la plaza Euskal Herria.
BURLADA: a las 17:45 columna desde la plaza Askas.
HUARTE: a las 17:00 columna desde el Centro de Arte Contemporáneo.
MENDILLORRI: a las 17:30 columna desde la plaza Antzara.
ROCHAPEA: a las 18:00 columna desde la Carbonilla.
SAN JORGE: a las 18:00 columna desde el parque de la O.
SAN JUAN: a las 18:30 concentración en la plaza Azuelo.
TXANTREA: a las 18:00 concentración en Erloju Laranja.
VILLAVA: a las 17:30 columna desde la Plaza del Ayuntamiento.
ZIZUR MAYOR: a las 15:30 columna desde Correos.

Otras localidades por la tarde:

ALSASUA: a las 19:00 manifestación de eskualde desde la Plaza de los Fueros.
ANDOSILLA: a las 18:30 manifestación-cacerolada desde la plaza Jesús de Olivares.
AOIZ: a las 17:30 columna a Pamplona desde la marquesina del autobús .
BASABURUA: a las 16:30 columna a Iruñea desde Jauntsaras.
BERA: a las 16:00 desde Lamotenea, columna a la manifestación de eskualde en Elizondo.
CASTEJÓN: a las 19:30 exposición en el Museo.
ELIZONDO: a las 19:00 manifestación de eskualde en la plaza.
ESTELLA: a las 19:00 acto principal en la Plaza de los Fueros.
ETXALAR: a las 16:00 desde la plaza, columna a la manifestación de eskualde en Elizondo.
GARES: a las 19:00 concentración en la plaza.
LUMBIER: a las 16:00 caravana de coches desde Larrainenea hasta Iruñea.
LEITZA: a las 19:00 manifestación.
LESAKA: a las 16:00 desde Lau Bloketa, columna a la manifestación de eskualde en Elizondo.
MALERREKA-BERTIZARANA: a las 16:30 autocaravana a la manifestación de eskualde en Elizondo.
PERALTA: a las 19:30 concentración en la Plaza Principal.
TAFALLA: a las 19:30 manifestación ruidosa desde la Plaza de Navarra.
TUDELA: a las 20:00 concentración en la Plaza de los Fueros.
SANGÜESA: a las 19:00 akelarre en los porches.
URDAX: a las 17:00 concentración en la Plaza del Ayuntamiento.

 ADM M8 LAB kartela